Časté dotazy

Kde najdu vystavený SSL certifikát, intermediate CA certifikáty a privátní klíč?

Všechny soubory najdete v příslušném adresáři nesoucím název domény. Například pro doménu www.encrypt.cz najdete všechny soubory v adresáři ./www.encrypt.cz.

Každý SSL certifikát vystavený prostřednictvím encrypt také najdete po přihlášení ke svému účtu na SSLs.cz v sekci Moje certifikáty.


Při spuštění příkazu encrypt se zobrazí "encrypt: command not found". Co s tím?

Na některých systémech příkaz encrypt nelze spustit a je nutné použít zápis ve tvaru ./encrypt.


Autorizační e-mail nedorazil. Co mám dělat?

Nejprve zkontrolujte složku s nevyžádanou poštou a koš. Pokud autorizační e-mail není ani tam, vypněte dočasně všechny antispamové filtry a poté si prostřednictvím svého účtu na SSLs.cz v detailu certifikátu nechte zaslat autorizační e-mail znovu. Proces encrypt nemusíte přerušovat.


Autorizováno už před několika minutami, ale certifikát stále není. Co mám dělat?

Zřídka se stane, že vystavení SSL certifikátu trvá déle. Pokud nemůžete dále čekat, můžete proces přerušit stisknutím kombinace kláves Ctrl+C a certifikát stáhnout později prostřednictvím svého účtu na SSLs.cz.


Potřebuji zabezpečit doménu s "www" i bez "www". Potřebuji dva SSL certifikáty?

Stačí jeden SSL certifikát. Použijete-li příkaz encrypt new www.encrypt.cz (uvedete "www"), pak bude SSL certifikát zabezpečovat pomocí SAN rozšíření i doménu encrypt.cz bez "www". To samé navíc platí i pro domény nižšího řádu — například použijete-li příkaz encrypt new www.secure.encrypt.cz, pak bude SSL certifikát zabezpečovat i secure.encrypt.cz bez "www".

Pozor! Uvedete-li doménu bez "www", pak doména s "www" zabezpečena nebude a dodatečně ji přidat nelze.


Nebude se v prohlížeči zobrazovat varování o nedůvěryhodném spojení?

Encrypt vystaví SSL certifikát SpaceSSL, resp. SpaceSSL Wildcard. Oba tyto certifikáty mají kořenovou CA v úložišti důvěryhodných CA v prakticky každém operačním systému či webovém prohlížeči. Uvádí se, že důvěryhodnost je 99,9%.


Je používání encrypt bezpečné?

Pokud svůj dotaz směřujete k tomu, zda encrypt někam neodesílá informace o vašem serveru, pak garantujeme, že se tak neděje. Nástroj encrypt je bash skript s otevřeně čitelným kódem, a co přesně dělá, si v něm můžete kdykoliv přečíst.


Nemůže používáním encrypt uniknout privátní klíč?

Ne — privátní klíč je generován přímo na vašem serveru, kde je okamžitě uložen, a nikam se neposílá.